Skip to main content

Tiigriöö

edit-3629. augustil toimunud tiigriöö meelitas kohale ligi kuussada huvilist. Kohaletulnuil õnnestus esmakordselt näha noort isatiigrit Pootsmanit, kuulata Anne Saluneeme, Mati Kaalu ja Aleksei Turovski tiigrijutte ning nautida filme tiigriuurijatest ja Amuurimaa loodusest. Tallinna Loomaaia Sõprade Selts, ürituse kaasorganisaator, jagas koos Muraste külaseltsiga annetuse vastu maitsvaid küpsetisi ja maiustusi. Kogutud summad läksid ALTA, amuuri leopardi ja amuuri tiigri liigikaitse projekte juhtivale organisatsiooni toetuseks. Salaküttidevastase võitluse toetamiseks Kaug-Idas koguti annetustena 850 eurot.

Loe edasi

Tiigriöö 29. augustil

Toeta tiigritTule neljapäeval 29. augustil kell 20-22 toimuvale tiigriööle!

Kuuled ja näed palju huvitavat, külastajatele tutvustatakse tiigrite kui äärmiselt ohustatud loomade olukorda maailmas, räägitakse tiigrite bioloogiast ja loomaaedade rollist liigikaitses.

Direktor Mati Kaal alustab kell 20 ja räägib tiigri kui maailma suurima kaslase levikust ja ökoloogiast. Seejärel näitab Kinobuss kahte filmi: “Siberian Tiger Quest” räägib tiigriuurijatest Ussuurimaal ja “Wild Russia THE FAR EAST Ussuriland” annab ülevaate sealsest loodusest ja loomadest.

Zoo-semiootik Aleksei Turovski saab sõna enne teise filmi algust kell 21 teemal “Tiiger müütides”.  Zoo-osakonna asejuhataja Anne Saluneem, kes on suurte kaslastega tegelnud peaaegu pool sajandit ja teab kõike Tallinna loomaaia tiigritest, on amuuri tiigri puuri juures juba enne ürituse algust, et tutvustada loomaaia tiigreid Piigat ja Pootsmanit.

Tiigriööl jagatakse huvilistele tiigri-infoga postkaarte. Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed jagavad annetuse vastu küpsetisi ja käsitööna valmistatud tiigrikujukesi. Kogutud summad lähevad ALTA’le (amuuri leopardi ja amuuri tiigri liigikaitse projekte juhtiv organisatsioon) võitluseks salaküttide vastu.

Augustikuu õhtud võivad olla jahedad ja vihmased – vali sobivad riided ja tule tiigriööle!

Sisse pääseb loomaaia piletiga. Loomaaia kassa on sel päeval põhjaväravas avatud kuni kella 20-ni.

Loe edasi

Loomavalve

Kahel rahvarohkel üritusel, lastekaitsepäeval 1. juunil ja loomaaia sünnipäeval 25. augustil, käisid Seltsi liikmed abiks loomavalves, aidates probleemsetes kohtades korda hoida, ennetades loomade toitmist ja külastajate üle piirete ronimisi.

Loe edasi

TLSS-i piknik

23. augustil toimus TLSS-i piknik. Seekord oli piknikulisi läbi aegade kõige rohkem – registreerus rekordiline arv osalejaid – 73 TLSS liiget.
Ilmataat lubas nautida mõnusaid piknikusööke, mida aitasid pakkuda Muraste Külaseltsi liikmed.
Aisha mustlastantsijad esitasid toredaid tantsunumbreid ja aitasid ka piknikulistel veidi mustlastantsu harjutada! Täpsem info esinejate kohta on siin. Ehk näeme neid tulevikus veelgi TLSS-i üritustel esinemas. TLSS-il on nüüd oma tantsutüdrukud!
TLSS-i liige Andres Valdi oli koostanud viktoriini, mis osutus mõnusaks pähkliks ka neile, kes loomaaias mitu korda nädalas käivad. Et piknikule tulles said kõik osalejad omale värvilise käepaela, siis oli võistkondadesse jagamine lihtne ja õiglane.
Viktoriini võitis võistkond “Sinised”, teist ja kolmandat kohta jäid jagama “Roosad” ja “Kuldsed”.
Pidu lõppes juba õhtuhämaruses, teekonnal loomaaiast välja saatsid piknikulisi üllatunud loomade pilgud.
TLSS-i piknikuks sai valmis esimene tellimus TLSS-i särke. Kõigil TLSS liikmetel oli võimalik tellida endale TLSS-i särk ja esimesed õnnelikud said selle kätte TLSS-i piknikul. TLSS-i särgil on Aleksei Turovski poolt joonistatud surikaadid, kes sümboliseerivad ühtsust, kokkuhoidmist ja aitamist.
Südamekujuline logo eesküljel viitab nii otseselt kui kaudselt TLSS-i kogunenud inimeste headele kavatsustele ja suurele südamele.

Loe edasi

Klassikalise muusika kolmapäevad

Klassikalist muusikat loomaaia augustiõhtutesse pakkus sel aastal Pille Lille Muusikute Fond (PLMF). Kontserte korraldas Tallinna Loomaaed koostöös Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsiga.
Kolmel kolmapäeval pakuti õhtustele loomaaiakülastajatele suurepärast keelpillimuusikat. Kontserdikoht – loomaaia triiphoone.
7. augustil esines suurepärane kitarriduo – Jelena Ossipova ja Daniel Julle. Nende esituses kõlas mitmekesist kitarrimuusikat paljudelt autoritelt. Kava algas Hispaania helilooja ja kitarrivirtuoosi Francisco de Asís Tárrega (1852-1909) variatsioonidega ja lõppes Brasiilia helilooja  Zequinha de Abreu (1880-1935) kuulsa looga “Tico Tico”. Kontserdil kõlas veel A. Vivaldi, J. Rodrigo, J. Cardoso, A. Piacolla ja mitmete teiste heliloojate kitarrimuusikat ja töötlusi. Publik võttis kitarriduo soojalt vastu, muusikud esitasid publiku soovil ka lisapala.
14. augustil võisime nautida PLMF-i noortekvarteti emotsionaalset ja professionaalset etteastet. Esinesid Johannes Põlda, Aleksandra Ilves, Aleksandr Dubitsa viiulil ja Silvia Kraus tšellol. Kui esimesel muusikaõhtul oli ilm palav ja päikeseline, siis sel õhtul tibutas vihma. See pisike asjaolu ei seganud aga kuulajate kohaletulemist, taas olid kõik toolid hõivatud ja kuulajaid jätkus ka seisukohtadele. Triiphoone pakkus mõnusat varju, enne kontserdi algust sai sisseelamiseks kuulata vihmapiiskade sabinat katusel ja loomade häälitsusi.
Noored säravad muusikud esitasid Franz Joseph Haydni (1732-1809) ja Wolfgang Amadeus Mozarti (1756-1791) keelpillikvartette. Oli taas üks imeliselt nauditav muusikaõhtu veidi vihmases loomaaias.
21. augustil esitasid Sigrid Kuulmann-Martin viiulil ja Andreas Lend tšellol tõelise läbilõike klassikalisest muusikast. Tunnustatud muusikute kava algas Antonio Vivaldi (1687-1741) kuulsa teose “Aastaajad” esimese osaga “Kevad”. Seejärel kõlasid kõigi muusikat õppinud inimeste jaoks tuttavad lood Anna Magdaleena Bachi (1701-1760) noodivihikust. Kava jätkus Händeli, Clarki, Mozarti, Kodaly ja Massenet loominguga. Kontserdi krooniks sai Georg Friedrich Händeli (1685-1759) / Johan Halvorseni (1864-1935) Duo-Passacaglia.
Suur aitäh Rita Metsale, tänu kellele Pille Lille muusikud meie loomaaeda tee leidsid. Loomulikult täname südamest Pille Lille Muusikute Fondi, kellega loodame koostööd jätkata. PLMF-i  kontsertide ja muusikute infot saate jälgida siin.

Loe edasi

Sündmused augustikuus

Selle aasta august on loomaaias väga tegemisterohke.

23. augustil toimub TLSS-i liikmetele mõeldud piknik, mille info oleme juba varasemalt avaldanud siin.

25. augustil on loomaaia 74. sünnipäev, kus ka seltsi liikmed aktiivselt kaasa lüüa saavad. Info sünnipäeval toimuva loodushariduspäeva kohta leiate siit.

29. augustil ootame aga kõiki lahkesti põnevale tiigriööle:

tiigioo_2013

Kohtume augustis loomaaias!

Loe edasi