Skip to main content

Särkide tellimine

Armas loomasõber!!

Kuni selle nädala lõpuni on võimalik ette tellida Tallinna Loomaaias sel aastal sündinud amuuri leopardi kutsikate pildiga T-särke. Nii saad kindel olla, et saad endale sobiva särgi.
Piiratud kogus särke läheb vabamüüki kutsikate nimepanekuüritusel.
Pildi on maalinud foto järgi Leana Jalukse, särgi on kujundanud Kent Raju,  mõlemad on TLSS liikmed.

plakat_zoo_sarkidele4-01

Mõõtude selgitus:

HALF CHEST:           pool rinnaümbermõõdust

CBL  (central back lenght):     seljapikkus, mõõdetud ülevalt kaeluse äärest kuni alla särgi ääreni

SLEEVE 3 pt:  õlapikkus + varruka pikkus, mõõdetuna kaelusest varruka otsani

HALF BOTTOM:       pool alumise ääre ümbermõõdust

 

 

Loe edasi

Amuuri aediku koristamine ja Freya hüvastijätupidu

15. juunil tegime jälle tööd. Seekord paluti TLSS-i liikmeid appi amuuri leopardi aediku ettevalmistamisele kolme leopardikutsika õuetulekuks.  Rohi vajas niitmist, oja puhastamist,  katusepealne rohimist, aknad pesemist, pestud kiik ülespanekut. Aedikusse istutasime kaks noort kuuske ja mändi lootuses, et ehk jäävad nad kutsikatest räsimata. Ilmselt tühi lootus. Töö jätkus ka veel laste loomaaia majade kallal ning ka kilpkonnad said uue liiva. Kokku oli abilisi 21. Aitäh kõigile!  Peale väsitavat tööpäeva lasime hea maitsta tordil ja väikestel suupistetel.  Saatsime ära amuuri leopard Freya, kelle uueks kodus sai Yorkshire Wildlife Park Inglismaal. Freyaga läks teele kaasa ka piltidega täidetud album.

Loe edasi

Aediku korrastamine

Hea abiline!

Juba sel pühapäeval, 15. juunil on abikäed jälle loomaaeda oodatud. Korrastamist ootab järgmine kena aedik.

Kogunemine kell 11 loomaaia Õismäe poolses lääneväravas.

Oma osalemisest anna palun teada hiljemalt neljapäeva õhtuks tlss@tlss.ee.

Loe edasi

Lumeleopardi aediku niitmine

7. juunil käisid loomaaiasõbrad lumeleopardide aedikut korrastamas. Hein oli kasvanud juba nii kõrgeks, et looma oli keeruline leida. Lisaks trimmerdamisele ja rohimisele pesime vaateaknad, pügasime põõsaid. Tehtud tööde loetellu saab veel lisada laste loomaaias asuva maja värvimise ning väikestele kassidele liiva tassimise, samuti elevantide kose juures oleva haljasala korrastamise.

Loe edasi

Lastekaitsepäev

1. juunil, lastekaitsepäeval kogunesid taaskord vabatahtlikud loomasõbrad, et üheskoos aidata loomaaias külastajaterohkel päeval korda hoida. Loomavalves osales kokku 29 seltsi liiget, kes patrullisid loomaaia erinevates osades. Kollastes vestides abilised olid hästi nähtavad. Väga palju küsiti, kus midagi asub. Ilmselgelt populaarseimaks küsimuseks oli “Kus asub laste loomaaed?“ – mis avati 2014. aastal uues kohas, Lääneväravas asuva Loodushariduskeskuse juures. Nii mõnigi külastaja sai teada, et loomaaialoomade toitmine on keelatud. Samuti ei pidanud abilised paljuks ka prügi koristada. Võib öelda, et päev läks igati korda. Aitäh kõigile abilistele!

Loe edasi