Skip to main content

Kõrvitsapidu

Juba traditsiooniliseks saanud kevadel aiapidajatele tehtav üleskutse loomaaialoomade jaoks kõrvitsaid ja porgandeid-peete kasvatada lõppes sügisese kõrvitsapeoga, mis toimus 25. oktoobril. Kõrvitsaid saabus nii Võrumaalt kui Saare- ja Hiiumaalt, nii paarikaupa kui euroalustega. Kokku saabus üle 500 kõrvitsa. Kõrvitsate transpordil ulatas abikäe transpordifirma DPD AS. Saatjateks koolid, lasteaiad, aiapidajad, hobusekasvatajad – ühesõnaga kõik, kellel leidus vaba aianurk ja kes soovisid aidata loomaaialoomade toidulauda rikastada. Näiteks Põltsamaa lasteaed Tõruke kinkis igale lapsele kevadel taime ning sügisel koguti saak kokku. Kokku jõudis Põltsamaalt loomaaeda 198 kõrvitsat! Kuna kõrvitsate kogumine ja ka televisiooni pääsemine tekitas lasteaialastes suurt elevust, proovisid lapsed ka ette kujutada, kuidas elevandid kõrvitsast rõõmu tunnevad!
Kõrvitsapeoks valmistasid TLSS-i liikmed taaskord üllatusi nii neile loomaaia asukatele, kes kõrvitsast eriti lugu peavad, kui ka huvitava vahepala või lausa mänguasjana teistele. Kõrvitsatele lõigati-maaliti nägusid ja nimesid, neisse peideti pähkleid, kuivatatud puuvilju ning torgati pajuoksi. Aleksei Turovski viis läbi ekskursiooni, mis algas kääbusmarmosettide juurest keskonnahariduskeskuse majast, kulges läbi alpinaariumi, elevandimaja, mööda muskusveiste, tiigrite, pesukarude ja jääkarude aedikutest kuni jaapani makaakide ja lõvideni.

Siin näeb videolõiku sellest, kui palju nalja lõvi kõrvitsapeol sai – kuigi kõrvits pakkus talle vähem huvi kui pappkast, milles kõrvits oli tema aedikusse asetatud.

Ürituse fotogalerii Tallinna Loomaaia kodulehel

Loe edasi

Kutse kõrvitsapeole

Kõrvitsapidu 2014Hea sõber,

Lisaks juba sel laupäeval, 25. oktoobril algusega kell 12 toimuvale loomaaia kõrvitsapeole, kus oled oodatud ühisele jalutuskäigule ja kuulama Aleksei Turovski pajatusi loomadest, premeerime Sind klaasi veiniga. Meie head sõbrad Domingo Vinoteek&Lounge’st tunnustavad omalt poolt kõiki, kes meiega toreda päeva vabas õhus veetsid, klaasi veiniga. Niisiis, alates kella 18:00 saab Domingost, Mardi tn 1, loomaaia pileti ettenäitamisel klaasikese head veini maja poolt.

Tule ise ja võta sõber ka kaasa, tore päev on garanteeritud!

Loe edasi

Lumeleopardide aediku sügisene heakorrastus

19. oktoobril kogunesid entusiastid sügisesele viimasele lumeleopardide aediku heakorrastusele. Kuigi väljas sadas peent tihedat vihma, tulid abilised siiski ning ühiselt niideti ja riisuti aedikut. Peale paaritunnist niisket tööpäeva kogunesime elevandimajja, kus lasime hea maitsta kaasavõetud toidukraamil.

Loe edasi

Süüterooside meisterdamise töötuba

Tallinna Loomaaia Sõprade Selts alustab taaskord sügiseste töötubadega.
Esimeses töötoas 26. oktoobril kell 11:30 valmistame süüteroose. Töötuba on tasuta, kuid võimalusel palume kaasa võtta tühju papist munakarpe.
Töötuppa saab registreeruda kuni 24. oktoobrini aadressil tlss@tlss.ee.

Toimumispaik: keskkonnahariduskeskuse (Ehitajate tee 150) labor

Kohtumiseni!

Töötuba 1

Loe edasi

Ootame abilisi

Hea abiline!

Ootame abilisi pühapäeval, 19. oktoobril kell 11. Oma tulekust anna palun teada reede hommikuks telefonil 5046650.
Kaasa töökindad. Tööpäeva pikkus umbes kolm tundi.

Täname!

Loe edasi

Talgud Euroopa naaritsa liigikaitsekeskuses

4. oktoobril toimusid talgud Euroopa naaritsa paljunduskeskuses. Mitukümmend inimest abistasid naaritsate uusi eluasemeid sisustada. Aedikutesse tassiti liiva, metsast veeti aedikutesse sobilikku puidumaterjali, liigikaitsekeskuse ümbruses kasvav hein trimmerdati. Peale tööpäeva lõppu said huvilised kuulata Euroopa naaritsa liigikaitseprojekti eestvedaja ja hinge, loomaaia teadussekretäri Tiit Marani ettekannet naaritsatest, taasasustamisest ning sealjuures esinenud probleemidest.

Ürituse pildialbum

Loe edasi