Skip to main content
edit-9198

Loomaaialoomade jõulupidu

28. detsembril peeti traditsioonilist loomaaialoomade jõulupidu, mille viisid läbi jõuluvanad Eesti Jõuluvanade Ühendusest. Seekord olid jõuluvanad esindatud lausa 13 memme ja taadiga. Paaritunnise jalutuskäigu ajal said kingitusi paljud loomad, hiirtest elevantideni. Kiskjatele valmistasid TLSS-i liikmed suuri papist mänguasju, jääkarud ja muskusveised said töötubades meisterdatud vitstest pallid. Juurviljadega täidetud pajupallid said ka elevandid, kellele suuremaks maiuspalaks olid aga kõrvitsa sisse torgatud ning juur- ja puuviljadega garneeritud kuusepuud. Surikaadid said pesukausid pallimerega ning luitekassipojad pallidega täidetud vitspalli. Elevandimaja väikesed närilised said aga glasuuri ja seemnetega kaunistatud piparkoogimajad. Loomaaiatöötajad said kingiks Seltsi liikmete ja loomaaia ringilaste valmistatud süüteroosid. Kõik aasta jooksul toimunud ürituste plakatid kujundas Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi juhatuse liige Kent Raju. Aitäh!

Üritusest meedias:

Delfi fotod ja video
Fotogalerii Postimehes
Reporteri uudislõik

Loe edasi

Ahvipäev

14. detsembril toimus ahvipäev, mille raames toimusid õpituba, šimpansite ja kääbusmarmosettide pidusöögid ning heategevuslik oksjon, kus müüdi Tallinna Loomaaia šimpanside joonistatud piltidega särke. Ahvidest rääkisid Imbi Taniel ja Aleksei Turovski. Ürituse tulu läks ahvipuuri sisustuse uuendamiseks.

Ürituse fotogalerii Tallinna Loomaaia kodulehel

Loe edasi

Slide3

Liikmemaks 2015

Hea loomaaiasõber!

Palume Teil 31. detsembriks tasuda Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi 2015. aasta liikmemaks, mis üldkoosoleku otsusel on täiskasvanutel 20 eurot ning pensionäridel ja õpilastel 5 eurot. Vastavalt 2014. aasta üldkoosoleku otsusele kehtib liikmekaart edaspidi 01. jaanuarist 31. detsembrini.

Liikmemaks palume tasuda Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi arvelduskontole:

EE372200221002162194 Swedbank AS
Selgitus: liikmemaks ja nimi, kelle eest aastamaksu tasutakse.

Lugupidamisega

TLSS juhatus

Loe edasi

Suvised-sügisesed talgud ja töötoad

Nii suvel kui veel varasügisel jätkus nädalavahetuseti loomaaias tegevust:

 • Liiva tassimine 14. ja 20. septembril
 • Süüterooside valmistamise töötoad 26. oktoobril ja 6. novembril
  Sügisestes töötubades valmistati sel aastal süüteroose, millest said jõulukingid loomaaia töötajatele. Kuna vajaminev rooside kogus oli suur, said head abilised endale ka kodutööd. Eriline tänu Margarita Maaritsale, kes mitmeid nädalaid kodus roose meisterdas. Aitäh kõigile, kes meile tõid munakarpe ning küünlaid. Süüterooside valmistamise töötoa pildialbum.
 • Seepide viltimise töötoad 1. ja 8. novembril
  Seepe valmistasime Nora ja Nordi sünnipäeval avatava heategevusliku müügipunkti jaoks. Täname Aade Lõng OÜ-d ja AS-i Kaupmees & Co. Seepide viltimise töötoa pildialbum.
 • Jõuluehete valmistamise töötoad 29.-30. novembril
  Suuremaks ettevõtmiseks kujunes loomaaia kaunistamine. Juba nädalaid varem hakkasid abilised kodudes paberit ribastama, mõned abilised aga valmistasid vajalikke detaile ehete valmistamiseks. Purustamiseks sobivaid vanu kuuseehteid ja ka küünlaid saadeti meile nii Viljandist kui Paidest. Kaks pikka päeva veetsime loomaaias ehteid detailidest kokku pannes ning üles riputades. Jõuluehete valmistamise töötoa pildialbum.
 • Pajupallide valmistamise töötuba 6. detsembril
  Loomade lemmikuteks kujunenud pajuvitstest pallide punumise töötoas valmistasime kokku 15 palli, mis läksid loomadele jagamiseks loomaaialoomade jõulupeol.

Loe edasi

Tule pajupalle punuma!

vitspunutised_600px_Hea seltsi liige!

Eelmisel aastal punusime esimest korda pajupalle. Pallid on osutunud loomaaias väga populaarseteks, paljud loomad naudivad meisterdatut täiel rinnal.

Ootame kõiki loomaaiasõpru laupäeval, 06. detsembril kell 11 elevandimajja. Kaasa võtta töökindad.

Loe edasi

Kalender 2015

Kalender 2015Detsembris andsime välja 2015. aasta kalendri, mida seekord kaunistavad amuuri leopardide Darla ja Freddi ning kõigi nende järeltulijate fotod. Fotode leidmiseks soriti läbi TLSS-i liikmetest (hobi)fotograafide kaustad ning paluti abi ka loomaaedadest, kus meil sündinud amuuri leopardid nüüd elavad. Kalendri kujundas Vladimir Levin.

Loe edasi