Skip to main content
IMGP2538

Üldkoosoleku protokoll ja käesoleva nädala üritused

Hea seltsi liige!

Käesolev nädal loomaaias on täis töid ja toimetamisi.

Kolmapäeval, 29. juulil kell 17 tähistab Tallinna loomaaed rahvusvahelist tiigripäeva. Info tiigripäeva kohta leiad loomaaia kodulehelt. Ootame Sind!

Siit leiad juunis toimunud TLSS üldkoosoleku protokolli.

Koosolekul otsustati, et seltsi varahommikune ekskursioon toimub neljapäeval, 30. juulil kell 4:30 algusega lääneväravast Ehitajate tee 150. Tule kindlasti varahommikusele jalutuskäigule, ära hiljaks jää! Varahommikune ekskursioon toimub vaid korra aastas!

Laupäeval, 1. augustil aga jätkame loomadele vaba aja sisustamiseks mõeldud vahendite meisterdamisega. Ootame abilisi meistedama loomadele jalgpalle. Kogunemine kell 12 loomaaia lääneväravas Ehitajate tee 150. Hilisem tegutsemiskoht sõltub ilmast. Iga üritus vajab ettevalmistamist, seetõttu on hea, kui annad oma tulekust teada siin.10629393_1008933929127229_7311153581240606620_o

Loe edasi

1_Freddi - Signe Kalgan

Amuuri leopard Freddi sünnipäev ja pannkoogipühapäev

Hea loomasõber!

Pühapäeval, 12. juulil on jälle põhjust koguneda loomaaeda amuuri leopardi aediku juurde. Märkimisväärselt kõrge eani, 20. eluaastani on jõudmas isane amuuri leopard Freddi. Freddi on teadaolevalt vanim isaks saanud leopard, kuid mitte ainult – temavanuseid on elavate kirjas ainult mõned. Freddi ja tema partner Darla on maailma amuuri leopardide populatsiooni suurendanud lausa 12 kutsika võrra, olles selle numbriga produktiivsete paaride hulgas 8. kohal. Freddi on suguregistris järeltulijate produktiivsuse edetabelis 9. kohal olev isasloom.

Armas loomaaiasõber! Teeme koos ühe mõnusa pannkoogipühapäeva! Pannkookidest saadava tuluga toetame amuuri leopardide liigikaitset looduses.

Ilmateade meie vastu väga sõbralik hetkel pole, riietuda tasub soojalt ning keebid ja kummikudki ei tee paha.

Kell 13 räägib Aleksei Turovski leopardidest.

Võta sõbrad ka kaasa!

266968d3fc19e3c7c00e53635ccb241e

Loe edasi

IMGP2502

Loomaaialoomade elukeskkonna rikastamise päev

Suurepärane põhjus laupäeval loomaaia külastamiseks!

Laupäev, 4. juuli tuleb loomaaias põnev! Sel päeval saab viieaastaseks Tallinna loomaaia ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kibibi, kuid huvitav saab olema ka teistel loomaaialoomadel – toimub elukeskkonna rikastamise päev.

Loomaaias on loomal olemas oma turvaline märgistatud territoorium, toit regulaarselt nina ees ning vaenlased kimbutama ei pääse.  Kiusama kipub aga igavus, tegevusetus. Aeg, mis kulub looduses ellujäämisele: toiduotsimisele, põgenemisele või territooriumi kaitsmisele, tuleb loomaaias sisustada erinevate huvitavate tegevustega.

Loomaaialoomade elukeskkonda rikastavate tegevuste: erinevate toidu serveerimise viiside, toidu peitmise, uute mänguasjade, lõhnade ja häälte pakkumise väljamõtlemisel teevad maailma loomaaiad koostööd ja vahetavad kogemusi.

MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liikmed on varasematel aastatel valmistanud ja paigutanud amuuri leopardide ja šimpansite aedikutesse tuletõrjevoolikutest kiikesid, mida nood meelsasti kasutavad.

Tänavusel muuseumiööl meisterdasid seltsi aktivistid koos appi kutsutud huvilistega loomaaialoomade käitumise rikastamiseks tuletõrjevoolikutest kiikesid, ronimisredeleid ja -köisi, palle, heinakotte ja köiest kraapimisposte. Torujuppidest ja vineerist ehitati toidupalade urigitsemise lauakesi, WC-paberi rullidest valmistati mee ja seemnetega toidulauarikastajaid, maiamokkadele külmutati mokkamööda lisanditega jäätist.

Kõik need paigutakse nüüd loomapuuridesse:

  • kell 11 saavad  jääkarud nosimiseks jäässe külmutatud hõrgutisi,
  • kell 11:30 näitavad pesukarud oma toidu õngitsemise oskusi,
  • kell 12 lasevad ninasarvikud sünnipäevatoidul hea maitsta,
  • kell 12.30 saavad elevandid nii jäätise kui võimaluse „linditantsuga“ esineda.

Kuid ka mujal loomaaias tasub lahtiste silmadega ringi käia – kogu päeva jooksul paigaldatakse elukeskkonda rikastavaid esemeid nii pärdikutele, kiskjatele, hiirtele kui sigadele.

Tulge osa saama!

 

f1a20f200ee8277a2e8bcba84d133b57

Loe edasi