Skip to main content
IMGP6171

Liikmemaks 2016

Hea Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi liige!

Palun pane tähele, et 2015. a. liikmekaardi kehtivus lõpeb 31. detsembril 2015. Vastavalt 2014. aasta üldkoosoleku otsusele kehtib jooksva aasta liikmekaart 01. jaanuarist 31. detsembrini.

Liikmemaks palume tasuda Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi arvelduskontole:
EE372200221002162194 Swedbank AS
Selgitus: liikmemaks ja nimi (nimed), kelle eest tasutakse.

Liikmemaks: täiskasvanud 20 eurot; õpilased, üliõpilased, pensionärid 5 eurot.

Liikmekaarte ei väljastata 01.-03. jaanuarini.

Head vana aasta lõppu!

Parimate soovidega,
TLSS juhatus

Loe edasi

IMGP9209

Loomaaialoomade jõulupidu 2016

Hea seltsi liige!

Pühapäeval, 27. detsembril kell 12 saabuvad jõuluvanad läänevärava kaudu loomaaeda, et oma lemmikuid meelepärase toidupoolise või mänguasjaga rõõmustada. Kuna päris jõulupühad on möödas ja aega rohkem, siis Eestimaa Jõuluvanade Ühendus, kes ühtlasi ka grööni muskusveise vaderiks on, saadab loomaeda pidu korraldama oma parimad.

Kuna jõuluvanad on endiselt hoos ja ilmataadiga pühade ajal kokkulepete sõlmimine keeruline, rääkimata loomadest-kingisaajatest, kes jõuluvanade toidujagamise kella-graafikust midagi ei taipa, on pühapäevane jalutuskäik läbi loomaaia kohapeal sündiv näitemäng, millel päris kindlat ajakava polegi.

Kui kellelgi oma loomaaia lemmiklooma jaoks midagi maitsvat kõrvale on pandud – pähkleid, mett, kuivatatud puuvilju vms, võib selle vaikselt jõuluvana kingikotti poetada, kust see talitajate kaudu lemmikuni jõuab.

Kassad töötavad kella 9 – 15. Soojad siseekspositsioonid on avatud kella 10 – 16. Loomaaed suletakse kell 17.

TULE KOOS PEREGA LOOMAAIA LOOMADE JÕULUPEOLE!

loomaaed_jo?uluplakat_A3_

Loe edasi

1403110_871418889575342_5407469510465124124_o-1005x750

Külaskäik Jääaja Keskusesse!

Armas Sõprade Seltsi liige!

Kas oled käinud Jääaja Keskuses, mis asub Tartumaal Saadjärve ääres? Tahaksid minna?

Sõidame sinna koolivaheaja viimasel nädalavahetusel, kui keskuses toimub Jääkaru päev.

Millal? 
Laupäeval, 9. jaanuaril 2016 kell 8.30 väljub buss loomaaia lääneväravast – Ehitajate tee 150.

Mis toimub?
Ühine meeleolukas sõit sooja ja mugava Taisto Reiside bussiga. Meiega koos sõidavad Aleksei Turovski ja Timo Palo, kelle käest saate kindlasti kuulda vahvaid lugusid jääkarudest, polaaraladest ja nende asukatest.

Kohapeal on põnev programm kogu päeva jooksul. Keskuses tegutseb kohvik, kus on võimalik keha kinnitada.

Kojusõitu alustame orienteeruvalt kell 18.00 ja Tallinnas oleme umbes 20.30.

Mis sõit maksab?
Bussisõit ja Jääaja Keskuse pilet (mis sisaldub reisi hinnas) maksab 20 eurot täiskasvanutele ja 17 eurot lastele, üliõpilastele, pensionäridele.

Kuidas saab registreeruda?
Saada palun oma soov aadressil tlss@tlss.ee. Märgi ära sõitjate nimed. Soodushinna saamiseks tuleb osaleja juurde lisada soodustusele viitav märge.

Ootame Sinu osalemissoovi hiljemalt 23. detsembriks. Kõigile registreerujatele saadame kinnituse ja juhised sõidu eest tasumiseks!

Jääaja Keskus annetab 50% selle päeva piletitulust jääkarude kodu ehituseks!

Teeme koos head ja veedame toreda talvepäeva!

Kohtumiseni

Valdeko Allik
TLSS-i juhatuse liige
+372 5068727

 

Foto: Maaja Kitsing

Loe edasi

IMG_2991

Jääkaru päev jääaja keskuses!

Jääaja Keskus kutsub külla! Kõik jääkarusõbrad on laupäeval, 9. jaanuaril kell 11-18 oodatud Tartumaale Äksi alevikus asuvasse Jääaja Keskusesse Jääkaru Päevale.

Miks just sinna — aga seetõttu, et kliimamuutused mõjutavad hetkel loomariigis kõige enam just jääkarusid, kes tegutsevad üha enam sulavatel jääväljadel. Ürituse korraldajad leiavad, et mida rohkem saavad inimesed sellest teavet, seda rohkem õpivad nad loodust ja loomi hindama. Jääaja Keskus on seega koht, kus teema sulandub ühte sealse teavitava keskkonnaga.

Jääkaru päeval peavad kõnet kaks kõigile loomasõpradele tuntud meest — Tallinna Loomaaia direktor Mati Kaal ja zooloog Aleksei Turovski ning “Jääkarule uus kodu” projektist räägib selle eestvedaja Veronika Padar.
 Kuna maja on suur ja sopiline, siis korraldatakse nii suurtematele kui ka väiksematele viktoriine loodusest ja loomadest. Õhtu lõpetab meteoroloog, polaaruurija ja teadusfotograaf Timo Palo, kes räägib oma kohtumistest jääkarudega nende elukeskkonnas.

Jääkaru Päeva raames toimuvad erinevad meisterdamise töötoad lastele ja täiskasvanutele, kus materjalidena kasutatakse looduslikke materjale, näiteks käbisid. Teiste seas on avatud ka skulptor Tauno Kangro töötuba, kus ta ise õpetab oma stiilis meisterdamist. Kogu aeg on avatud kinosaal, kus on võimalik vaadata erinevaid filme loodusest ja kliima muutumisest. Vahepeal korraldab tuuri ka Jääaja Keskus ise, et anda inimestele ülevaade majas toimuvast.

Ja muidugi on kohal ka Tallinna Loomaaias elanud legendaarse isakaru Franzi täismahus topis. Franz oli teadupärast vägev vabaduses sündinud karu, kes pääses loomaaia puurist lahti, aga õnnetul kombel jäi peale uinutavat süsti igaveseks magama, lahkudes siitmailt samuti vabana.

Iga külastaja saab panustada jääkarude toetuseks, sest 50% antud päeva külastajate piletitulust läheb jääkarudele.

Jääaja Keskusest saad lugeda siit!

Foto: Maaja Kitsing

Loomaaed_postitus

Ava reklaamilink mobiilis: http://goo.gl/UEWc3g
Reklaami näete ka, kui skännite seda koodi!
qrcode (32)

Loe edasi