Tiiger_M.Valdlo

Tiigriorg

Tallinna Loomaaia Sõprade Selts  soovib koos heade inimeste abiga aidata loomaaial rajada avara ja tänapäevase tiigrioru.

Ka sina saad toetada tiigritele uue kodu rajamist.

Helistades numbril:

900 9007 annetad 5 eurot
900 9008 annetad 10 eurot
900 9009 annetad 20 eurot

Annetusnumbrid on avatud Telia, Elisa Eesti ja Tele2 võrgus ning kogutud annetusraha kantakse tiigrioru toetusfondi ilma vahendustasudeta.

Omale sobiva annetuse võid tiigrioru toetuseks kanda ka Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsile läbi annetuslehekülje, valides “Ühekordne toetus”. Anneta siin.

Samuti on võimalus tiigrioru ehitamist toetada ülekandega Tallinna Loomaaia Sõprade Selts MTÜ arvelduskontole EE432200221010716613, selgitusse palume märkida “tiigriorg”.

Ehitame koos tiigrile uue kodu!

 

PROJEKTIST LÄHEMALT

Uus tiigriorg kujutab endast väga suurt ala, mis jääb praegusest tiigripuurist tiikide poole ning elevandimajast kängurute poole. Piirkond külgneb vahetult projekteerimisel oleva Kagu-Aasia troopilise vihmametsa majaga. Viimasesse plaanitud kohvikus saavad külastajad tiigrit ka läbi klaasakna uudistada.

Loomaaia direktor Tiit Marani sõnul võiks tiigriorgu nimetada ka tiigrimaaks. “Sellesse on plaanitud üks hästi suur aedik, mis imiteerib looduslikku ala ning teine väiksem, kus saab tiigrit häirimata teda vahetumalt tajuda. Alale jääb võimalikuks tiigripere juurdekasvuks ka kolm varuaedikut. Tiiger pole ainuke liik sellel alal. Plaanis on tiigri ekspositsiooni kõrval näidata ka teisi Kaug-Ida liike, näiteks muskushirve ja harsat,” selgitas Maran.

Kavandatav tiigriorg seotakse juba olemasoleva amuuri leopardi aedikuga. Tiit Marani sõnul on tulevikus plaanis välja arendada ka kurgede ja hiid-merikotkaste alad.

“Tiigrioru kontseptsiooni koostamisel on osalenud paljud inimesed, sealhulgas ka professionaalne zoodisainer USA-st. Tahame teha tiigriorust koha, mille lahendustesse on haaratud parim praegu maailmas olev teadmine,” märkis Maran. “See võimaldab pakkuda loomadele nende heaolunõuetele vastavaid tingimusi, külastajatele nii jahmatavaid elamusi kui ka võimalust kaasa lüüa selle liigi kaitses looduslikes oludes. Kuidas läheb selle suure projekti rahastamine, see sõltub kõigist meist. Jääkarudele uue kodu toonud kampaania annab aga eduks palju lootust. Eesti inimesed on muutunud palju enam teistest liikidest hoolivaks – see rõõmustab hinge.”

Tallinna Loomaaias on aegade jooksul üles kasvanud 23 tiigrikutsikat. Nii on häid loomapidamistingimusi vaja ka selleks, et saaksime Pootsmanile uue kaaslase ja muutuksime paljundusprogrammi juhtivaks partneriks.

Hoolimata täbarast hetkeseisust on tiiger Pootsman olnud loomaaia külastajate lemmik. 2018. aasta lõpus viiakse meie Pootsman ajutiselt Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda, paariliseks ematiiger Tanyale. Loe lähemalt

Ent tulevikus rõõmustaks uudistajaid võimalus nende võluvate kaslaste tegemisi mitmekesisemalt jälgida – seda kas läbi klaasi või siis loomade jaoks märkamatuks jäävast tunnelist.

Tiiger on kindlasti üks kõige drastilisemalt hääbuv liik viimase saja aasta jooksul. Tiigrite arvukus on vähenenud enam kui 20 korda, levila on aga veelgi karmimalt ahenenud. Kui kavandatav tiigriorg muutub tõeliseks tiigrite saatkonnaks Eestis, saab ka Tallinna loomaaed anda oma panuse selle ülimalt ohustatud liigi alalhoidu.

 • Jaanuar 2018 – avasime annetustelefonid Tiigrioru toetuseks.
 • Veebruar 2018 – paigutasime esimesed annetuskastid Tallinna Teletorni ja Rocca al Mare Kaubanduskeskusesse.
 • 3. märtsil 2018 toimus loomaaia keskkonnahariduskeskuses heategevuslik perepäev – tiigrioru kampaania avaüritus. Tiigrioru toetuseks koguti heategevusliku müügiga 730 eurot.
 • Märtsikuus algas koostöös Mediamarketingi ja ansabliga Karavan luuletuste konkurss õpilastele. Vaata konkursil osalenud luuletusi:
  TIIGER – Luuletused
 • Mai algusest kuni augusti lõpuni toetab tiigrioru kampaaniat kodumaine kütusefirma Olerex. Olerexi jaamadest saab osta lasteeine, igalt einelt 50 senti annetatakse tiigroru ehituse toetuseks.  Samuti asuvad suuremates Olerexi jaamades annetuskastid.
 • 12. septembril loomaaias toimunud teemaõhtul “Kaslased on ohus” andis AS Olerexi turundus- ja kommunikatsioonijuht Erki Tammleht üle kampaaniaga kogutud toetuse – 12 807 eurot.
 • 27. oktoobril 2018 toimus heategevuslik Tiigripäev Jääaja Keskuses. Pool selle päeva piletitulust – 807 € – annetas Jääaja Keskus Tiigrioru ehituse toetuseks.
 • 17. detsembril andsid Saue Gümnaasiumi õpilased üle heategevuslikust küpsistemüügist kogutud annetused Tiigrioru toetuseks – 2645 €. Loe lähemalt SIIT.
 • 2019. aasta jaanuari alguses jõudsid tagasi Olerexi suuremates jaamades olnud annetuskastid, milles oli headelt klientidelt annetusi tiigriorule 4276 €. Suur, suur aitäh Olerexile ja kõigile lahketele inimestele!
 • 30. jaanuaril 2019 toimus restoranis Härg heategevuslik õhtusöök, mille tulu, ligi 5000 eurot, läheb tiigrioru projekti toetuseks.